Newsy

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Newsy

Aktualizacja:

Pogoda we wtorek zmienna. Za wyjątkiem północnego zachodu, miejscami opady deszczu, a na południowym wschodzie kraju także burze. Temperatura od 17 st. do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, na zachodzie i południowym zachodzie Europy, a także we wschodniej części pogodę będą kształtowały układy wysokiego ciśnienia, pozostały obszar kontynentu obejmą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pomiędzy niżem znad północnych Włoch a niżem znad Skandynawii w strefie frontu atmosferycznego. Na wschodzie kraju będzie zalegało gorące powietrze zwrotnikowe, nad pozostały obszar napłynie chłodniejsze polarne morskie.

Pogoda we wtorek

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem północnego zachodu, miejscami opady deszczu, a na południowym wschodzie kraju także burze.

W pasie od Śląska po Mazury i Podlasie opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Suma opadów do 25 mm. W burzach na południowym wschodzie miejscami może spaść do 30 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od 17 st. C na południowym zachodzie, około 20 st. C w centrum, do 29 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zmieniających się, na zachodzie, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, lokalnie do 80 km/h. Początkowo wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna około 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości