Pogoda w weekend - sporo chmur, deszcz i śnieg

Newsy


Pogoda w sobotę i niedzielę. 12 i 13 grudnia 2020 r. zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Będzie dość zimno - temperatura maksymalna od -1 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Jak podaje IMGW, wschodnia Europa pozostanie pod wpływem silnego wyżu znad Rosji. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą niże. Polska znajdzie się na skraju rozległego układu niżowego rozciągającego się od Północnego Atlantyku przez Europę środkową po Morze Śródziemne i Bałkany, w dość wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w sobotę 12 grudnia 2020 r.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju i tam na ogół bez opadów. Miejscami słabe opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie także mokrego śniegu. Przed południem gdzieniegdzie opady marznące, powodujące gołoledź. Rano miejscami mgły lub mgły marznące, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C w centrum kraju i 5 st. C na Dolnym Śląsku oraz na Helu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu i południowym zachodzie kraju. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Miejscami mgły lub mgły marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. C do 2 st. C, w rejonach podgórskich od -4 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Pogoda w niedzielę 13 grudnia 2020 r.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu i zachodzie kraju. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na północnym zachodzie, słabe opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Przed południem gdzieniegdzie opady marznące, powodujące gołoledź. Rano miejscami mgły lub mgły marznące, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce oraz 5 st. C nad morzem. Wiatr na ogół słaby, południowy i wschodni.

Pogoda w Warszawie 12 i 13 grudnia 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu lub mżawki, przejściowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie powoli wzrastać.

W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, przejściowo także deszczu ze śniegiem, lokalnie marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna około 0 st. C. Wiatr umiarkowany, z upływem nocy stopniowo słabnący, południowo-wschodni i wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 3 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

Zobacz też:

Emerytury na nowych zasadach - decydować ma wiek i staż pracy. Komu będą przysługiwać?

Restaurator wystawił dom na sprzedaż, by opłacić pracowników. "Tych ludzi nie chcemy zwalniać, z tymi ludźmi chcemy być"

Najpiękniejsze ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów. Zrobisz je z tego, co znajdziesz w ogrodzie

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP