Newsy

Słoneczna środa. Deszcz może spaść tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Newsy

Aktualizacja:

Pogoda w środę będzie zmienna. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura 19 st. do 26 st. C. Prognozę pogody specjalnie dla Dzień Dobry TVN prosto ze swojego balkonu przedstawia Ania Dec. Pomaga jej w tym mała córeczka.

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo centralna oraz wschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtował będzie wyż z centrami nad Azorami, Polską oraz północno-zachodnią Rosją.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Adriatyku. Przeważający obszar kraju będzie w ciepłej i suchej masie powietrza, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie nieco wilgotniejsze powietrze.

Pogoda w środę

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie na ogół duże i tam przelotne opady deszczu, a po południu na Podkarpaciu możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 21 st. C na Podkarpaciu do 26 st. C na zachodzie; chłodniej na Helu i Podhalu, około 19 st. C.

Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, północny. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości