Newsy

Pogoda w poniedziałek: doskwierać będzie silny wiatr

Newsy

Aktualizacja:

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 1 do 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na północy kraju oraz w górach silny i porywisty.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż znad Wysp Brytyjskich, jedynie wschód kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad Rosji. Polska będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem nad Wielką Brytanią, w strefie frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu będzie napływać polarna morska masa powietrza.

Pogoda w poniedziałek - 28 grudnia 2020 r.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach północnych, na wschodzie oraz na południu kraju opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na Podlasiu przejściowo możliwy deszcz marznący powodujący gołoledź. W górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 1 st. C na Mazurach, około 5 st. C w centrum i nad morzem do 8 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany i dość silny, na północy kraju i w górach silny od 35 do 45 km/h, porywisty, południowo-wschodni i południowy. Porywy wiatru przeważnie do 55 km/h, na Pomorzu, Warmii i Mazurach do 75 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 85 km/h, wysoko w Tatrach do 150 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie przeważnie duże i miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie lokalnie deszcz marznący powodujący gołoledź. Na południu Małopolski i Podkarpacia suma opadów do 15 mm. W górach opady śniegu, przyrost pokrywy o 15 cm. Temperatura minimalna od -1 st. C na zachodzie i w miejscowościach podgórskich, około 2 st. C w centrum i nad morzem do 5 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy. Porywy wiatru przeważnie do 60 km/h, na północnym wschodzie do 70 km/h, w miejscowościach podgórskich do 90 km/h, a wysoko w Tatrach do 150 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 980 hPa i będzie spadało.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości