Newsy

Pogoda w poniedziałek: zachmurzenie i zimno

Newsy

x-news

W poniedziałek zachmurzenie całkowite, na zachodzie i północnym zachodzie z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 7 st. do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze z kierunków północnych i wschodnich.

Pogoda w nocy z niedzieli na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek przeważnie zachmurzenie duże i całkowite, tylko na północnym zachodzie i początkowo na północy rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na południu. Na południu województwa opolskiego i śląskiego opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a prognozowana suma opadów od 10 do 20 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na szczytach Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 3 st. C na Pomorzu, około 6 st. C w centrum, do 10 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na południu z przewagą północno-wschodniego. Na Pomorzu i Wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Na szczytach Tatr wiatr w porywach do 60 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie całkowite, na zachodzie i północnym zachodzie z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju. W pasie od Górnego Śląska i Małopolski, przez Mazowsze, po Mazury i Podlasie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a prognozowana suma opadów od 10 do 20 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na szczytach Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 7 st. C na południowym zachodzie i w centrum, od 9 st. C do 12 st. C na przeważającym obszarze kraju i do 16 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze z kierunków północnych i wschodnich. Na szczytach Tatr wiatr w porywach do 70 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie. Opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanymi silnym. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości