Newsy

Pogoda w niedzielę: czekają nas opady deszczu ze śniegiem

Newsy

Aktualizacja:

W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty.

Pogoda w Polsce z soboty na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie oraz północnym zachodzie rozpogodzenia. Na północy, zachodzie i w centrum opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami opady będą marznące i powodujące gołoledź. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach opady śniegu, tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, lokalnie też marznące.

Temperatura minimalna od -4 st. C, -3 st. C na na północy, około 0 st. C w centrum, do 1 st. C nad morzem i 2 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni, tylko nad północy miejscami południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 65 km/h i tam zamiecie oraz zawieje śnieżne, w Tatrach porywy do 70 km/h.

Alert IMiGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu oraz mżawki powodującymi gołoledź.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na przeważającym obszarze województw: opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Na tych obszarach prognozuje się występowanie marznącego deszczu lub mżawki trwające w tym samym miejscu nie dłużej niż 12 godzin. Ponadto na Dolnym Śląsku są prognozowane intensywne opady śniegu.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Pogoda w niedzielę - 3 stycznia 2021 r.

W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Na północy i zachodzie opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Na południowym zachodzie prognozowana suma opadów miejscami do 10 mm. Na północy początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W górach opady śniegu, na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm.

Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, tam też zamiecie i zawieje śnieżne, w Tatrach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawę - 3 stycznia 2021 r.

W nocy w Warszawie pochmurno. Okresami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W niedzielę pochmurno. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości