Newsy

Pogoda na wtorek: uwaga na gołoledź

Newsy

Aktualizacja:

Synoptycy na wtorek zapowiadają w północno-wschodniej Polsce opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Możliwe są opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 9 stopni we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, na wschodzie Europy nadal dominować będzie silny wyż, na pozostałym obszarze kontynentu przeważać będą niże. Polska znajdzie się pomiędzy silnym wyżem znad Rosji, a rozległym układem niżowym posiadającym ośrodki nad Morzem Śródziemnym i w pobliżu Szkocji. Na zachodzie i w centrum kraju zaznaczy się strefa frontu chłodnego, wolno przemieszczającego się na wschód i stopniowo zanikającego. Z południowego wschodu będzie napływało powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek, 8 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami w północno-wschodniej połowie kraju słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Początkowo możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C w centrum kraju i 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Helu do 70 km/h, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 8 grudnia 2020 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, przejściowo marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

Zobacz też:

Szara codzienność Polaków. Co o nas mówi wybór tego koloru w życiu?

Nastolatka napisała książkę o swojej walce z anoreksją. "Bardzo dużo wśród młodych osób jest zaburzeń odchudzania i depresji"

Szalony sezon świąteczny. Jak polskie gwiazdy spędzały Mikołajki?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości