Newsy

Pogoda we wtorek: burze i wysokie temperatury

Newsy

Jaka będzie pogoda we wtorek, 6 lipca 2021 r.? Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25 do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Na północy i na krańcach wschodnich przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Pogoda w nocy z poniedziałku na wtorek, 5/6 lipca 2021 r.

W nocy na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i głównie na północnym wschodzie z burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 13 do 18 st. C, w rejonach podgórskich od 11 do 12 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą kierunku zachodniego. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda we wtorek, 6 lipca 2021 r.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i na krańcach wschodnich okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu i lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm, ale na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na wybrzeżu do 30 st. C na Śląsku Dolnym i w Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 6 lipca 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

>>> Zobacz także:

Łowcy burz i tornad radzą co robić, gdy zaskoczy nas ulewa: "Odkładamy parasolki"

Jak zachować się w czasie burzy w górach? Jakie są skutki rażenia piorunem?

W czasie burzy telefon stacjonarny groźniejszy od komórki!

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości