Newsy

Pogoda we wtorek: silniejszy wiatr, w Małopolsce temperatura sięgnie 19 stopni

Newsy

Na zachodzie, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce pojawią się opady deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C w Małopolsce. Wiatr dość silny, miejscami porywisty.

W ciągu nadchodzącej nocy oraz we wtorek na ranem w części kraju we znaki dadzą nam się przymrozki. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej kolejne dni przyniosą nam także zagrożenia w postaci silnego wiatru i burz z gradem . W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Eugen znad Danii i związanego z nim frontu atmosferycznego. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie z południowego zachodu.

Największa wilgotność powietrza pojawi się na północnym zachodzie kraju. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na południowym wschodzie neutralne, a w reszcie Polski - niekorzystne.

Najbliższa noc zapowiada się pogodnie, tylko na Suwalszczyźnie wystąpią zanikające opady deszczu o sumie 1-2 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą minimum od 1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Pomorzu Zachodnimi i Ziemi Lubuskiej. Z południowego zachodu powieje umiarkowany wiatr, który w porywach osiągnie do 45 kilometrów na godzinę.

Pogoda we wtorek 4 maja 2021 r.

We wtorek na zachodzie, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce pojawią się opady deszczu rzędu 2-7 l/mkw. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C w Małopolsce.

Z południowego zachodu powieje dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 55 kilometrów na godzinę. W górach prognozowane są zjawiska fenowe - na Śnieżce i Kasprowym Wierchu będzie wiać z prędkością do 120 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek 4 maja 2021 r.

Dzień zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C.

Wiatr będzie dość silny, w porywach osiągnie do 55 km/h, a powieje z południowego zachodu. Po południu na barometrach zobaczymy 997 hPa.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Żmuda Trzebiatowska, Piróg, Lewandowscy i inni. Gdzie gwiazdy spędzały majówkę?

Odeta Moro zdjęciem w bikini wspomina maturę. "Kiedy to było? W tamtym tysiącleciu"

Zamień balkon w strefę relaksu. Pani Gadżet pokazała wygodne i modne meble

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, x-news

Pozostałe wiadomości