Newsy

Pogoda we wtorek: nad morzem przydadzą się parawany

Newsy


Pogoda we wtorek pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Cały czas możliwe są również burze. Nad morzem dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h.

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich po Półwysep Bałkański na pogodę wpływa klin wyżowy, nad resztą kontynentu dominują niże. Początkowo na wschodzie Polski oddziaływać będzie jeszcze zatoka z frontem, w godzinach okołopołudniowych odsunie się poza wschodnią granicę Polski. Za frontem stopniowo będzie rozbudowywać się klin wyżu znad Wielkiej Brytanii. Napłynie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na wtorek, 21 lipca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano, miejscami na wschodzie i południu kraju, a po południu także na północnym zachodzie, przelotne opady deszczu; w Karpatach i na wschodnich krańcach możliwe burze i tam prognozowane sumy opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C na zachodzie do 24 st.C na wschodzie; nam morzem około 18 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywach i w czasie burz do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad morzem miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st.C do 13 st.C, nieco chłodniej miejscami nad morzem, w kotlinach górskich i na Suwalszczyźnie, około 8 st.C. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem umiarkowany, porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 21 lipca 2020 r.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie początkowo umiarkowane, później małe. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, okresami słabnący, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st.C. Wiatr słaby, zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, okresami słabnący, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz też:

Adam Małysz o zachorowaniu na Covid-19: "Jeśli ktoś tego nie przeżyje, to nie jest w stanie tego zrozumieć"

Co za ciała! Polskie gwiazdy pozują w bikini

Tom Cruise ma w sierpniu przylecieć do Polski. Cel nie jest oczywisty

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości