Newsy

Wtorek z przelotnym deszczem w większości kraju. W Małopolsce temperatura sięgnie 23 stopni

Newsy

We wtorek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na Śląsku i w Małopolsce nie powinno padać. Na pozostałym obszarze okresami pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie do 23 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach na północy może osiągnąć do 60 km/godz.

Pogoda we wtorek 19 maja

We wtorek na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. W większości kraju wystąpią opady deszczu rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy, padać nie powinno jedynie na Śląsku i w Małopolsce.

Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju do 23 st. C w Małopolsce.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu i zachodu. Okresami jego porywy mogą być dość silne, a w porywach na północy rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

W większości kraju wilgotność powietrza sięgnie ponad 80 procent. Mieszkańcy północnych regionów odczują chód i wilgoć, południa ciepło, a w pasie centralnym komfort termiczny. Na przeważającym obszarze kraju biomet będzie niekorzystny, jedynie na południu neutralny.

Pogoda Warszawa we wtorek 19 maja

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Zachodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą być dość silne i w porywach osiągać do 50 km/h. W południe barometry w stolicy pokażą 1002 hPa.

Pogoda w środę 20 maja

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie kraju wystąpią słabe opady deszczu do 1-3 mm. Termometry pokażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie, 16 st. C w centrum kraju do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Więcej informacji o pogodzie na tvn.meteo.pl

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: v-news, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości