Newsy

Pogoda we wtorek: zachmurzenie umiarkowane, niekiedy przelotne opady deszczu

Newsy


We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 24 st.C, miejscami na Ziemi Lubuskiej i w Małopolsce do 25 st.C; lokalnie na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat około 19 st.C.

Pogoda w Polsce we wtorek, 14 lipca

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia jest częściowo pod wpływem Wyżu Azorskiego, a drugi słaby wyż będzie mieć centra nad Polską i Rumunią. Ośrodki niżowe będą obecne nad południową Norwegią i zachodnią Rosją. Polska będzie pod wpływem wyżu, ale od zachodu stopniowo nasunie się płytka zatoka niżowa znad Niemiec. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale od południowego zachodu zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami na północnym zachodzie i południowym wschodzie wzrastające do dużego i tam słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 20 st. C na wschodzie, 22 st. C, 23 st. C w centrum, do 25 st. C na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich Karpat temperatura maksymalna około 16 st. C. Wiatr przeważnie słaby, w zachodniej połowie kraju z kierunków południowych, we wschodniej zmienny z przewagą kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 14 lipca

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr słaby, zmienny.

Więcej o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Nie żyje wnuk Elvisa Presleya. Benjamin Keough miał 27 lat

10-latek zginął w tragicznym wypadku na hulajnodze. Wjechał pod auto

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Poszkodowanych jest sześć osób, w tym dziecko

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości