Newsy

Pogoda na wtorek. Przydadzą się parasole

Newsy


Synoptycy zapowiadają na wtorek opady deszczu w całym kraju oraz śniegu w górach. Na termometrach od 9 stopni C we Wrocławiu do 16 stopni C w Rzeszowie.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Węgier nad południe kraju, w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Napływać będzie wilgotne powietrze polarne morskie, ciepłe na wschodzie, a chłodne na zachodzie kraju.

Pogoda na wtorek, 13 października 2002 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

Zachmurzenie duże i całkowite, na północy i zachodzie miejscami większe przejaśnieniami. Opady deszczu, w centrum i na południu kraju, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tam suma opadów przeważnie od 10 mm do 20 mm, a na południu miejscami do 35 mm. Wysoko w górach opady śniegu, w Tatrach powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna w pasie od Suwalszczyzny przez Ziemię Łódzką, aż po Śląsk i Małopolskę od 7 st. C do 10 st. C, na pozostałym obszarze kraju cieplej od 11 st. C do 15 st. C; w obszarach podgórskich od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie północny i północno-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, będą powodować zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 13 października 2020 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

Zobacz też:

Sami budują samolot. "To o wiele łatwiejsza czynność niż skręcanie mebli"

Borówka amerykańska - super food także dla naszej skóry

Najlepiej ubrane gwiazdy września w Dzień Dobry TVN. Kto zachwycił stylizacją?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości