Newsy

Pogoda na wtorek: w wielu regionach spadnie śnieg

Newsy

Aktualizacja:

Na wtorek, 12 stycznia, synoptycy zapowiadają opady śniegu na północy, w centrum i na zachodzie kraju. Na termometrach od -2 stopni C w Suwałkach do 3 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, częściowo centralna oraz południowa i południowo-wschodnia są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Szwecją i Bałtykiem oraz związanego z nimi okludującego się układu frontów atmosferycznych, który będzie przemieszczać się z północnego zachodu ku centrum kraju. Jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze.

Prognoza pogody na wtorek, 12 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a początkowo na południu i w centrum z rozpogodzeniami, jedynie na południowym wschodzie przez cały dzień pogodnie. Opady śniegu, nad morzem i na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu, a na krańcach południowo-zachodnich lokalnie możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej na Warmii, Mazurach, Pomorzu Wschodnim i Kujawach miejscami do 6 cm, a w Sudetach od 7 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie oraz na Podhalu do 3 st. C nad morzem i miejscami na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na północy w porywach do 65 km/h, powodujący okresami zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie śnieżne, południowy, stopniowo od zachodu skręcający na zachodni. Porywy wiatru w Sudetach i Karpatach do 85 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 12 stycznia 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie na ogół duże. Po południu opady śniegu. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Zobacz też:

Dzieci, które przechorowały COVID-19 dostaną specjalistyczną pomoc

Policjanci wkroczyli do mieszkania małżonków. Znaleźli martwego mężczyznę i jego umierającą żonę

Kim są ludzie, którzy szturmowali Kapitol? "Wierzą, że całym światem rządzi spisek satanistów, kanibali i pedofili"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości