Newsy

Pogoda na wtorek: na zachodzie powyżej 30 stopni, w centrum i na południu możliwe burze

Newsy

Wtorek w centralnej, południowej i południowo-wschodniej części Polski chwilami pochmurny. W tych rejonach synoptycy przewidują opady deszczu i lokalne burze. Na północy i na zachodzie pogodnie.

Jak informuje IMGW, wschodnia i zachodnia Europa będzie pod wpływem niżów. Pozostała część kontynentu będzie w obszarze wysokiego ciśnienia rozciągającym się od Skandynawii po basen Morze Śródziemnego. Polska będzie na skraju wyżu z centrami nad Skandynawią. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, związany z niżem nad północną Rosją. Południe i zachód kraju pozostanie w tej samej upalnej masie powietrza, a na pozostały obszar zacznie napływać z północy chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnego morskiego.

Pogoda na wtorek, 11 sierpnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

We wtorek, zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia w południowej połowie kraju przelotnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a na terenie Małopolski i Podkarpacia oraz w obszarach podgórskich i w górach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st.C do 31st. C; chłodniej na wybrzeżu, w rejonie Zalewu Wiślanego, na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat od 22 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na południu kraju początkowo zachmurzenie umiarkowane lub duże i tam przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C do 17 st. C, tylko na krańcach północnych od 10 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie na wtorek, 11 sierpnia 2020 r.

We wtorek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i północny. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 15°C. Wiatr słaby, tylko początkowo umiarkowany, północno-wschodni. W środę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

Zobacz też:

Dorota Wellman i Bartek Jędrzejak na wspólnych, greckich wakacjach. "Gdzie trzeci muszkieter Marcin Prokop?"

Agata i Piotr Rubikowie na romantycznych wakacjach. "Zachody słońca sprzyjają pocałunkom"

Julia Kamińska zachwyca w bikini na sopockiej plaży. "To trzeba było uwiecznić"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości