Newsy

Pogoda w weekend: ciepło, ale pochmurnie i burzowo

Newsy

Aktualizacja:

Jaka będzie pogoda w weekend (17 i 18 lipca 2021 r.)? Czeka nas kontynuacja upalnej i niestety także burzowej aury - zapowiada IMGW. Należy spodziewać się nawałnic z porywistym wiatrem i gradem. W najcieplejszych miejscach w kraju słupki rtęci podskoczą do 33 st. C.

Pogoda w weekend, 17-18 lipca 2021 r.

Zanim niedziela przyniesie ochłodzenie, trzeba będzie stawić czoła upałom, które na dobre rozgościły się w Polsce. Choć temperatury wciąż będą wysokie, to słońce skryje się za chmurami. Te z kolei przyniosą burze - najsilniejsze pojawią się na wschodzie.

Pogoda w sobotę, 17 lipca 2021 r.

We wszystkich województwach - z wyłączeniem warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - synoptycy przewidują duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Mieszkańcy wspomnianych dwóch regionów mogą liczyć na większą dawkę słońca.

Przysłonięte chmurami niebo nie oznacza jednak niskiej temperatury. Synoptycy przewidują od 24 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej oraz Lubelszczyźnie. Spodziewane są przelotne opady i burze, którym będzie towarzyszył porywisty wiatr. Jego prędkość szacowana jest na 70-90 km/h.

Pogoda w niedzielę, 18 lipca 2021 r.

Niedziela zapowiada się pochmurnie. Dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałych częściach kraju należy spodziewać się wielu chmur. W całym kraju pojawią się przelotne opady, lokalnie będzie im towarzyszył grad.

Najchłodniej będzie nad morzem, bo zaledwie 21 st. C., na Górnym Śląsku oraz w Zakopanem. Najcieplej na wschodzie kraju: w Rzeszowie, Lublinie i Suwałkach, gdzie temperatury będą oscylowały w okolicach 30 st. C.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Bikini dla dziewczynek - niewinna moda czy seksualizacja? "Warto się zastanowić, w jaki przekaz chcemy wyposażyć dziecko"

Influencerki promują aplikację, która umożliwia śledzenie użytkowników. Sprawdź, czy nie korzysta z niej twoje dziecko.

Od uwielbianej na całym świecie księżniczki pop do zniewolonej gwiazdy. Co się dzieje z Britney Spears?

Autor: Adam Barabasz

Źródło: PAP/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości