Newsy

Jaka będzie pogoda na przełomie sierpnia i września? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień

Newsy

W najbliższych dniach będzie burzowo, deszczowo i chłodno. Przełom sierpnia i września okaże się więc mało letni. Słońce wprawdzie miejscami też się pojawi, jednak lepszej aury możemy się spodziewać dopiero w połowie następnego tygodnia.

Od kilku dni "dokuczają" nam znajdujące się nad Europą Środkową niże. Przynoszą one Polsce opady deszczu.

- Spodziewamy się cały czas w tej części Europy deszczowej pogody - mówił we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl. - Jednocześnie jest chłodno, bo te niże ściągają zimne powietrze z północy i północnego wschodu - dodał.

Prognoza pogody od 30.08 do 2.09. 2021 r.

Poniedziałek 30 sierpnia będzie na ogół pochmurny i deszczowy. Pogodnie będzie jedynie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Podlasiu do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zmieniających się.

Wtorek 31 sierpnia upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz. W trakcie wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Temperatura sięgnie maksymalnie od 16 st. C na Pomorzu do 20 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słabo i umiarkowanie, z kierunków zmieniających się.

Pogoda na początek września

Na środę, czyli pierwszy dzień września synoptycy zapowiadają zmienne zachmurzenie. Przelotnie popada na wschodzie i w centrum kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

W czwartek 2 września opady deszczu pojawią się tylko we wschodnich regionach, a na pozostałym obszarze Polski się wypogodzi. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości