Newsy

Pogoda w środę: deszczowo, wietrznie i chłodno

Newsy


Europa Zachodnia jest pod wpływem wyżu. Nad pozostałym obszarem dominują niże. Polska jest pod wpływem zatoki niżu znad pogranicza Białorusi, Ukrainy i Rosji, w strefie frontu okluzji, który najbardziej aktywny jest na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Na krańcach zachodnich zaznacza się wpływ wyżu znad Morza Północnego. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Pogoda w środę, 6 maja

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie wzrastać.

W środę na wschodzie i południowym wschodzie kraju będzie zachmurzenie duże i opady deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, na południu województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego miejscami do 25 mm. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, w Tatrach do 15 cm. W pasie od Mazur po Dolny Śląsk zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, wysoko w Sudetach śniegu. W centrum, na północnym wschodzie i wschodzie możliwe burze. Na północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od 7°C, 10°C na południowym wschodzie i nad samym morzem do 14°C w centrum i 16°C miejscami na zachodzie. Chłodniej w dolinach karpackich: od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 70 km/h, przeważnie północno-zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h w Sudetach i 90 km/h w Karpatach, powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na południu i wschodzie okresami opady deszczu, do rana stopniowo zanikające. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu, wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich do 7°C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat miejscami 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie początkowo dość silny, porywisty, początkowo w porywach do 60 km/h, a w rejonach podgórskich do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h w Sudetach i 90 km/h w Karpatach, powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie w środę, 6 maja

W Warszawie w środę zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwa słaba burza. Prognozowana suma opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe, tylko początkowo i nad ranem umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Skuteczna ochrona przed boreliozą. Czy telefony komórkowe przyciągają kleszcze?

Mirosław Ząbek - pionier polskiej neurochirurgii o metodzie, która jest zbawieniem dla chorych na Parkinsona

Czy poznamy w końcu tytułowy „Motyw”? Michał Czernecki o finałowym odcinku serialu: „Mnie się zjeżył włos”

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości