Newsy

Pogoda na środę, 4 sierpnia. Przelotne opady deszczu i burze z gradem

Newsy

Pogoda od kilku dni nas nie rozpieszcza. Środa, 4 sierpnia będzie deszczowa, niewykluczone, że w niektórych regionach Polski pojawią się burze. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Pogoda na środę, 4 sierpnia

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu płytkiego niżu znad Niemiec, z przemieszczającym się z południowego zachodu na północny wschód kraju okludującym się układem frontów atmosferycznych. Napływa do nas powietrze polarne morskie, cieplejsze na południowym wschodzie, chłodniejsze na pozostałym obszarze.

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza na północnym wschodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na ogół do 15 mm, tylko na wschodzie kraju lokalnie do 30 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, zwłaszcza na północnym wschodzie.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12 st.C do 16 st.C, lokalnie przy dłuższych rozpogodzeniach spadek temperatury do 10 st.C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda na środę 4 sierpnia. Gdzie będzie najcieplej?

- Najcieplej będzie na wschodzie i południowym wschodzie. Tam w ciągu dnia ok. 25 stopni. Upałów na razie nie należy się spodziewać. Na północy deszcz – informuje synoptyk z IMGW Ewa Łapińska.

Tam, gdzie niebo przykryją chmury i popada deszcz, termometry pokażą maksymalnie ok. 22 – 23 st. C. W rejonach podgórskich i na wybrzeżu ok. 18 – 20 stopni. - Pogoda się ustabilizowała, nie mamy upałów, gwałtownych zdarzeń, mamy chłodniejsze powietrze, przelotny deszcz i więcej chmur - mówi ekspert.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości