Newsy

Pogoda na środę: mgły i opady deszczu

Newsy


Na środę synoptycy zapowiadają opady deszczu na wschodzie, centrum i na południu. Na termometrach od 8 stopni C w Suwałkach do 14 stopni C w Rzeszowie.

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo środkowa i południowo-zachodnia, znajdą się w zasięgu niżów oraz frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże. Polska będzie w słabym klinie wyżowym, jedynie na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze zatoka niżowa związana z niżem znad Spitsbergenu wraz ze strefą pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie , jedynie początkowo na południu i wschodzie będzie jeszcze zalegało cieplejsze powietrze.

Pogoda na środę, 4 listopada 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wzrastać.

W środę zachmurzenie w kraju duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie, północy i w późniejszych godzinach w centrum. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Opady deszczu miejscami na wschodzie, południu i w centrum kraju. Przelotny deszcz również nad morzem. Suma opadów na wschodzie kraju do 10 mm, na południu lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 7 st. C na Suwalszczyźnie, około 12 st. C na południu, zachodzie i nad morzem, oraz do 13 st. C na południu Podkarpacia. Wiatr przeważnie słaby, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie oraz nad morzem słabe opady deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m, a w kotlinach Sudeckich do 100 m. Temperatura minimalna od 1 st. C na Podlasiu, około 3 st. C, 4 st. C na przeważającym obszarze kraju do 8 st. C nad morzem. W miejscowościach podgórskich od 0 st. C do 2 st. C. Na północnym wschodzie kraju możliwe przygruntowe przymrozki do -2 st. C. Uwaga ślisko! Wiatr słaby, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w środę w Warszawie, 4 listopada 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, późnym popołudniem większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Początkowo mgła ograniczająca widzialność do 300 m . Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

Zobacz też:

Kim Kardashian świętowała 40. urodziny. Amerykanie ostro skrytykowali jej zachowanie

Matka pozostawiła trzyletniego chłopca w centrum Sosnowca. Kobieta utrzymuje, że zapomniała o dziecku

Życie w zamkniętym domu w Broniszewicach. Siostry i młodzi wolontariusze wypełniły go miłością

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości