Newsy

Pogoda na środę: niewiele opadów, na termometrach nawet 19 stopni C

Newsy

Aktualizacja:

Środa zapowiada się pogodnie. Na północnym zachodzie synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu. Na termometrach od 12 stopni C w Trójmieście do 19 stopni C w Krakowie i Rzeszowie.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Iberyjski, południowa Rosja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Bułgaria oraz Węgry będą pod wpływem wyżów. Wschodnia część Polski będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad północnej Skandynawii nad Morze Barentsa, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego. Zachodnia Polska znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkami nad Atlantykiem oraz Morzem Norweskim, w ciągu dnia od zachodu nasunie się zokludowany front atmosferyczny. Do kraju napływać będzie chłodna, polarna morska masa powietrza, jedynie południowy wschód pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego.

Pogoda w środę, 28 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie ulegało niewielkim wahaniom.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy miejscami opady deszczu. Na wschodzie przed południem miejscami utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 100 m - w rejonie jej występowania zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 11 st. C na północnym zachodzie i w obszarze podgórskim Sudetów, 12 st. C, 15 st. C na przeważającym obszarze do 16 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Karpat i Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 28 października 2020 r.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Ginekolog o wyroku TK. "W żadnym kraju w XXI wieku kobieta nie może być trumną dla bardzo ciężko chorych płodów"

Izabela Janachowska o mężczyznach jej życia, a także nowym biznesie. Jak wygląda życie prezenterki?

Czy romans w pracy jest dobrym pomysłem? Ekspert: "To bywa bardzo trudne"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości