Newsy

Pogoda na środę: synoptycy zapowiadają burze i przelotne opady w całym kraju

Newsy


W środę początkowo będzie pogodnie i słonecznie, ale w ciągu dnia synoptycy przewidują burze i przelotne opady deszczu. Na termometrach od 22 stopni C w Krakowie i Rzeszowie do 26 stopni we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz północno-wschodnia i częściowo wschodnia będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Polska będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, z płytkim niżem przemieszczającym się powoli znad wschodniej Polski nad pogranicze Białorusi i Ukrainy. Na zachodzie i południu kraju będzie oddziaływać rozmywający się front okluzji, a na wschodzie i północnym wschodzie linie zbieżności. Pozostaniemy w wilgotnej, ciepłej, tylko na zachodzie nieco chłodniejszej, przetransformowanej masie powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na środę, 19 sierpnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy, a wieczorem także na zachodzie kraju, miejscami małe. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz miejscami do 30 mm. Bez burz najprawdopodobniej na wschodzie Pomorza i Kujaw oraz na Warmii. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 27 st. C; chłodniej miejscami na wybrzeżu i na południu kraju, od 21 st. C do 23 st. C, a w rejonach podgórskich od 18 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na wschodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rozpogodzi się. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, na zachodzie i w centrum stopniowo zanikające, na wschodzie mogą utrzymywać się przez całą noc. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm na wschodzie kraju. Po północy i nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12 st. C do 17 st. C, w kotlinach sudeckich 8 st. C, 10 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków zachodnich lub północnych, miejscami zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w środę, 19 sierpnia 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słabe przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Jaka będzie pogoda na Mazowszu? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Najnowszy raport dotyczący przemocy w rodzinie: 9 proc. Polaków uważa, że rodzice mają prawo bić swoje dzieci

W Polsce jest tylko jeden powiat bez zakażenia koronawirusem

Ruszyła produkcja polskiego leku na COVID-19. "Jesteśmy pierwsi na świecie"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości