Newsy

Pogoda na środę: dużo deszczu, mało słońca

Newsy


Synoptycy zapowiadają na środę sporo opadów deszczu. Na termometrach od 9 stopni C w Rzeszowie do 13 stopni C w Suwałkach.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Węgier nad południe kraju, w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Napływa wilgotne powietrze polarne morskie, ciepłe na wschodzie, a chłodne na zachodzie kraju.

Pogoda na środę, 14 października 2020 r.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm, głównie na południu i północy kraju. Wysoko w górach opady śniegu, w Tatrach powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura maksymalna od 8 st.C do 13 st.C; w obszarach podgórskich od 5 st.C do 7 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na północy kraju w porywach do 70 km/h, a nad morzem wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie, z kierunków południowych. W Tatrach porywy wiatru do 75 km/h, a w Sudetach do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w środę, 14 października 2020 r.

W środę w stolicy pochmurno i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Zobacz też:

Z miłości do pszczół został influencerem. Poznajcie 71-letniego YouTubera

Natalia Dawidowska z programu Big Brother ma raka piersi. "Jestem pozytywnie nastawiona"

Badania nad szczepionką na COVID-19 zostały wstrzymane. U jednego z ochotników wykryto "niewyjaśnioną chorobę"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości