Newsy

Pogoda na środę: słonecznie, nieco niższe temperatury na wschodzie kraju

Newsy

W środę synoptycy zapowiadają piękną aurę w całym kraju. Niższe temperatury w północno-wschodniej części Polski. Na termometrach od 29 stopni C w Szczecinie do 22 stopni C w Suwałkach.

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Wschodnia będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże. Polska będzie w zasięgu słabego wyżu z centrami nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarne morskie, na wschodzie chłodniejsze, na zachodzie cieplejsze.

Pogoda na środę, 12 sierpnia 2020 r.

W środę słonecznie, tylko w górach okresami zachmurzenie umiarkowane lub duże i w Tatrach możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. C na północnym wschodzie, około 25 st. C w centrum, do 29 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, wschodni i północno-wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8 st. C, na północnym wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 17 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich od 9 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Pogoda w Warszawie w środę, 12 sierpnia 2020 r.

W środę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, po południu chwilami umiarkowany, północno-wschodni i północny. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, tylko początkowo umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz też:

Sondaż: większość Polaków chce kar za brak maseczki. Ilu jest za powrotem dzieci do szkół?

#SzczereCiało, czyli cała prawda o idealnych sylwetkach z Instagrama. Wszystko zależy od perspektywy

Wakacje Filipa Chajzera. "Moje marzenie od zawsze". Gdzie wypoczywa nasz prowadzący?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości