Newsy

Pogoda na sobotę: ciepło i pogodnie. Opady deszczu tylko w niektórych rejonach

Newsy


Synoptycy przewidują opady deszczu na wschodzie i południu kraju. Będzie ciepło, na termometrach od 23 stopni C w Suwałkach do 27 stopni w Warszawie.

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, częściowo centralna oraz zachodnie krańce kontynentu będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Wysp Brytyjskich i wtórnym nad Zatoką Botnicką. Na wschodzie kraju zaznaczy się front okluzji związany z niżem znad Zatoki Botnickiej.

Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Pogoda w sobotę, 25 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W kraju, w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami na południu i wschodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na południu także burze. Słabe opady deszczu także nad morzem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 22 st.C na Podhalu, około 25 st.C w centrum, do 29 st.C na południu; chłodniej nad morzem, w rejonie Zalewu Wiślanego i w rejonach podgórskich od 19 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach południowych i zachodnich słabe opady deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów.

Pogoda w warszawie w sobotę, 25 lipca 2020 r.

W stolicy, w dzień zachmurzenie początkowo małe, potem przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy z soboty na niedziele, zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 15 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

Zobacz też:

Dym papierosowy przenosi koronawirusa? Wirusolog: "Wydychane przez palacza opary zawierają w sobie kropelki śliny"

Domy polskich gwiazd - te wnętrza naprawdę zachwycają

Bon Turystyczny - rusza rejestracja firm. Gdzie będzie można szukać ofert związanych ze świadczeniem?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości