Newsy

Pogoda na sobotę: do Polski napływa cieplejsze powietrze

Newsy

Synoptycy na sobotę zapowiadają przelotne opady deszczu na wschodzie kraju. Na termometrach od 20 stopni C w Suwałkach do 26 stopni C we Wrocławiu. Sprawdź szczegółową prognozę pogody na pierwszy dzień weekendu.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa północna oraz częściowo wschodnia będą pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę ukształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska znajdzie się w zasięgu tego klina wyżowego, tylko na północy zaznaczy się wpływ niżu znad Skandynawii i pofalowanego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południu kraju.

Pogoda w sobotę, 21 sierpnia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli rosło.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo w wielu miejscach duże. Przelotne opady deszczu, od zachodu kraju stopniowo zanikające. Przed północą na wschodzie możliwe burze. Lokalnie mgły ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, lokalnie na północy oraz w rejonach podgórskich około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, w Sudetach i Karpatach oraz na Pogórzu Karpackim możliwe burze z opadem do 10 mm. Temperatura maksymalna od 18 st C, 20 st. C na północy i w dolinach górskich do około 23 st. C w centrum kraju i 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 21 sierpnia 2021 r.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Zanikające słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W

W sobotę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości