Newsy

Pogoda na sobotę: deszcz i burze, na termometrach do 29 stopni

Newsy

Prognoza pogody na 20 czerwca. W sobotę w całym kraju chmury, na wschodzie burze. Na termometrach od 19 stopni Celsjusza w Szczecinie do 29 stopni w Suwałkach.

Jak infomruje IMGW, Europa jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie wschodnia część kontynentu jest w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżem z północno-wschodnią Rosją, oraz z płytkim niżem nad południowo-zachodnim Bałtykiem. Nad Wyspy Brytyjskie od zachodu wkracza dość głęboki niż. Polska jest w obniżonym ciśnieniu, związanym z płytkim niżem nad południowo-zachodnim Bałtykiem. Dynamiczną pogodę w kraju kształtuje związany z niżem układ frontów atmosferycznych. Nadal napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie, jedynie nad południowo-zachodnie krańce kraju nieco chłodniejsze.

Pogoda w sobotę, 20 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południu całkowite. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie, w centrum i na Pojezierzu Pomorskim również burze. W czasie burz ulewne opady deszczu oraz grad. Wysokość opadów do 50 mm na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Mazurach i Warmii. W pasie nadmorskim miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 21 st. C miejscami w centrum do 27 st. C, 28 st. C na północnym wschodzie; chłodniej na zachodzie, nad morzem oraz w kotlinach górskich - tam od 16 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, tylko na północnym wschodzie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h na północnym wschodzie. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie oraz w centrum również burze, głównie w pierwszej części nocy. Wysokość opadów do 20 mm w Karpatach. W drugiej połowie nocy na północy i zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 14 st. C do 17 st. C, tylko na Podhalu około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, jedynie na północnym wschodzie wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Na szczytach Tatr wiatr w porywach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 20 czerwca 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów deszczu w burzach do 40 mm. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w burzach do 40 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, w czasie burz porywy do 70 km/h.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo .

Zobacz też:

Przyjaźń w świecie gwiazd. Edyta Herbuś i Agnieszka Sienkiewicz na wspólnym wyjeździe

Australijska kuzynka Magdy Zawadzkiej też jest znaną aktorką. "Zapragnęłam nią być, gdy obejrzałam Pana Wołodyjowskiego"

Samoloty z pełnym składem pasażerów. Podano termin zniesienia limitów

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości