Newsy

Pogoda na sobotę - słońce, miejscami coraz więcej burz

Newsy

x-news

W sobotę słonecznie. W niektórych rejonach Polski zwiększy się jednak częstotliwość występowania burz, opadów deszczu, a nawet gradu.

Pogoda w sobotę, 15 sierpnia 2020

W sobotę będzie przeważnie słonecznie, ale na Ziemi Lubuskiej i krańcach południowych kraju, to znaczy w górach, na podgórzach i przedgórzach pojawią się opady deszczu i burze. Tam, gdzie zagrzmi, spadnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie też grad. Wiatr w trakcie burz osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie maksymalnie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku i 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunku wschodniego.

Jak informuje IMGW, jutro nad Europą będą dominować płytkie ośrodki niżowe, między innymi nad Węgrami, Niemcami, Francją, Kanałem La Manche i Zatoką Biskajską. Stosunkowo głęboki wyż będzie się przemieszczał przez północną Skandynawię. Słaby wyż z centrami nad Białorusią, południowym Bałtykiem oraz Morzem Północnym będzie się rozciągał od Morza Czarnego po Atlantyk. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na zachodzie i południu kraju zaznaczy się wpływ ośrodków niżowych. Będziemy w przetrasformowanym powietrzu polarnym morskim, na wschodzie chłodniejszym a na zachodzie cieplejszym.

W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i południu kraju okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 29 st. C; chłodniej w obszarach podgórskich Karpat około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda w niedzielę, 16 sierpnia 2020

Niedziela na Podkarpaciu i w Małopolsce zapowiada z się deszczem i burzami z sumą opadu do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Zobacz także:

Placebo działa - nawet jeśli wiemy, że to placebo. Naukowcy: "To wyższość umysłu nad materią"

Tłumy ludzi i zero zabezpieczeń na koncercie polskiego rapera. Sprawa trafiła do prokuratury

Elbląg: koronawirus u przedszkolaka. Placówka została zamknięta, trwają testy

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości