Newsy

Pogoda w poniedziałek: mżawka i gęste mgły

Newsy


W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, słonecznie będzie jedynie w obszarach podgórskich. Miejscami opady mżawki. Początkowo lokalnie gęste mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura od 6 st. C na krańcach zachodnich do 11 st. C nad morzem.

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i krańce zachodniego kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze Europy dominował będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Litwy. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda na poniedziałek 9 listopada

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, jedynie w obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m. słonecznie. Miejscami opady mżawki. Początkowo lokalnie gęste mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6 st. C na krańcach zachodnich do 11 st. C nad morzem. W obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m. od 10 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, na ogół wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, jedynie w obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m pogodnie. Miejscami opady mżawki. Lokalnie gęste mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 0 st. C w obszarach przejaśnień na północnym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C nad morzem; w kotlinach górskich lokalnie spadek temperatury do -2 st. C. Lokalnie na północnym wschodzie możliwy spadek temperatury przy gruncie do -2 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Pogoda Warszawie we wtorek 9 listopada

W Warszawie poniedziałek zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna około 4 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Pogoda na wtorek 10 listopada

We wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a na północnym wschodzie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m. słonecznie. Miejscami opady mżawki. Rano lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6 st. C na północnym wschodzie i zachodzie do 9 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich powyżej 500 m n.p.m. od 10 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości