Newsy

Pogoda w poniedziałek: rano gdzieniegdzie przejaśnienia

Newsy

x-news

W poniedziałek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, rano z licznymi rozpogodzeniami. Temperatura od 11 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów. W ciągu dnia nad krańce południowe nasunie się ciepły front atmosferyczny. Przeważającą część kraju będzie obejmowało chłodne powietrze polarne morskie, tylko nad dzielnice południowe zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, rano z licznymi rozpogodzeniami. W południowej części kraju oraz na zachodzie wybrzeża opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 14 st. C na południowym zachodzie do 18 st. C na północnym wschodzie i nad morzem, w dolinach górskich od 11 st. do 13 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy południowy, na pozostałym obszarze południowo-wschodni i wschodni. W Tatrach wiatr bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący.

Pogoda w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające w drugiej połowie nocy do dużego. Nad ranem możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości