Newsy

Pogoda na poniedziałek. Gdzie zagrzmi i spadnie deszcz?

Newsy

Aktualizacja:

Jaka będzie pogoda w poniedziałek 26 lipca? Synoptycy zapowiadają zachmurzenie, przelotne deszcze i burze, szczególnie na Pomorzu Wschodnim i w centrum. Wiatr umiarkowany.

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia oraz częściowo południowa i środkowa jest w zasięgu płytkich ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych. Na wschodzie kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż znad zachodniej Rosji. Polska wschodnia pozostaje pod jego wpływem. Nad zachodnie obszary kraju zaczyna nasuwać się od zachodu niż z ośrodkami nad północną Francją i Niemcami. Z południowego zachodu napływa upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Prognoza pogody na poniedziałek, 26 lipca 2021 r.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i ulewnym deszczem. Scenariusz burzowy jest zapowiadany dla północnej, centralnej i południowej Polski.

Temperatura maksymalna od 26°C na zachodzie do 30°C na wschodzie; w obszarach podgórskich i nad morzem od 24°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, w górach do 70 km/h.

Gdzie jest burza 26.07.2021 r?

Poniedziałek to kolejny dzień, w czasie którego prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze.

- Najsilniejsze burze będą występować w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę - przekazał synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. Jak wskazał, burzom w tej części kraju towarzyszyć mogą opady deszczu wynoszące od 30 do 40 mm. Niewykluczone są porywy wiatru sięgające nawet 80 km/h oraz niewielki grad.

Opady możliwe są również na pozostałym obszarze kraju, jednak zjawiska w czasie burz powinny być już nieco słabsze.

- Na obszarach górskich będzie komfortowa temperatura w granicach 24-25 stopni Celsjusza, ale turystów, którzy wybierają się na szlaki górskie, muszę przestrzec, że tam również spodziewane są przelotne opady deszczu i burze - powiedział synoptyk.

Pogoda w poniedziałek 26 lipca 2021 r. w Warszawie

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem także burze z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do około 30 mm. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Więcej informacji o pogodzie w TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: PAP| x-news TVN Meteo

Pozostałe wiadomości