Newsy

Pogoda na poniedziałek: intensywne opady śniegu na wschodzie Polski

Newsy

Aktualizacja:

Na poniedziałek synoptycy przewidują rozpogodzenia tylko na Śląsku. W pozostałych regionach będzie pochmurno, w wielu regionach spadnie śnieg. Na termometrach od 0 stopni C na wschodzie do 2 stopni C na zachodzie.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże, jedynie krańce wschodnie i zachodnie kontynentu dostaną się pod wpływ wyżów. Polska będzie na skraju niżu znad Ukrainy, a na krańcach wschodnich zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Prognoza pogody na poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i zacznie powoli wzrastać.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże z opadami na wschodzie deszczu i śniegu, na pozostałym obszarze na ogół śniegu, tylko na wybrzeżu miejscami deszczu ze śniegiem. Na wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na wschodzie i południu oraz od 15 mm do 20 mm na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm na wschodzie oraz o 10 cm do 20 cm na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite i duże z opadami na północnym wschodzie deszczu i śniegu, na pozostałym obszarze na ogół śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Na wschodzie opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na północnym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm na Mazurach i w Karpatach oraz o 5 cm do 15 cm na północnym wschodzie. Temperatura minimalna od -3 st. C do 1 st. C, w rejonach podgórskich od -6 st. C do -4 st. C. Spadek temperatury poniżej 0 st. C będzie powodował miejscami zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany, na wschodzie także dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże , po południu opady śniegu , przejściowo opady deszczu ze śniegiem. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do około 3-5 cm. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Możliwy przyrost pokrywy śnieżne o około 3 cm. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wiatr może powodować zawieje śnieżne.

Zobacz też:

To jeden taki poród na 50 milionów. Sprawdziliśmy, jak tydzień po porodzie czują się pięcioraczki z Poznania

Na 20 metrach mieszkała z 57 psami. "Psy były przyjacielskie i zadbane"

Kinga Rusin padła ofiarą oszusta. "Jest w zasadzie bezkarny"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości