Newsy

Pogoda na poniedziałek: deszcz na północy i południu kraju

Newsy

Synoptycy na poniedziałek zapowiadają przejaśnienia w niektórych rejonach kraju. Na termometrach od 5 stopni C w Suwałkach i Rzeszowie do 9 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy będzie w zasięgu rozległego niżu znad Finlandii, nad resztą kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie pomiędzy niżem z ośrodkiem w rejonie Finlandii, a wyżem z centrum nad Francją. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w poniedziałek, 23 listopada 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i zacznie rosnąć.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Na północy lokalnie niewykluczone słabe burze. Temperatura maksymalna od 4 st. C na południowym wschodzie do 9 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach na północy do 65 km/h, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h, w Beskidach do 65 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 23 listopada 2020 r.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni.

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek-Majdan stawia na naturalność: "To jedna z lepszych decyzji urodowych, jaką podjęłam"

Drobna kobieta zakochana w świecie jaskiń, także tych najgłębszych. "To jest czołg, nie baba"

Eksperci PAN apelują, by zmienić strategię testowania na COVID-19. Jak powinna wyglądać?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości