Newsy

Pogoda na poniedziałek: pochmurno, miejscami deszcz i burze

Newsy

W poniedziałek czeka nas zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przygotujmy się na przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie także burze, gdzieniegdzie z gradem. Na termometrach od 20 st. C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 25 st. C na południu i wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, w czasie burz porywisty.

Jak informuje IMGW, nad zachodnią Europą nadal dominuje wyż znad Wysp Brytyjskich, pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z głównym ośrodkiem nad północną Skandynawią. Polska jest w słabogradientowym obszarze ciśnienia. Od Mazur po Śląsk i Małopolskę przebiega strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, który rozdzieli upalne powietrze zwrotnikowe na wschodzie kraju od polarnego morskiego na pozostałym obszarze. Ciśnienie bez większych zmian.

Pogoda w poniedziałek 19 lipca 2021 r.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie także burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 25 st. C lokalnie na południu i wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek 19 lipca 2021 r.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też:

Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" spodziewają się dziecka. Poznali już płeć malucha?

Przemek Kossakowski wydał oświadczenie w związku z rozstaniem z Martyną Wojciechowską

Spike Lee zaliczył wpadkę ogłaszając zwycięzców na festiwalu filmowym w Cannes. Co jeszcze zapamiętamy?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości