Newsy

Pogoda na poniedziałek: przelotne opady i burze niemal w całym kraju

Newsy


Synoptycy zapowiadają deszcze oraz burze prawie w całej Polsce. Regiony, w których nie są prognozowane opady to kraniec północno-wschodni i północno-zachodni. Na termometrach od 27 stopni C na Podlasiu do 30 stopni C na zachodzie Polski.

Jak informuje IMGW, nad przeważającą częścią Europy dominują płytkie ośrodki niżowe, lokalnie z zatokowymi zbieżnościami wiatru; jedynie nad zachodnią Rosją mamy do czynienia z głębszym niżem z układem frontów atmosferycznych. Słabe wyże zaznaczają się nad Rumunią, Mołdawią i południową Ukrainą oraz nad centralną Skandynawią.

Pogoda w poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r.

Polska znajduje się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z południa napływa ciepłe i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Bez opadów jedynie na krańcach północno-wschodnich i zachodnim wybrzeżu. W czasie burz opady deszczu w południowej połowie kraju do 30 mm, lokalnie 40 mm, a w Beskidach i obszarach podgórskich Beskidów do 50 mm, lokalnie grad. Temperatura maksymalna od 23 st. nad morzem, 26-28 st. na przeważającym obszarze, do 30 st. na północnym wschodzie. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a w górach nawet do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów w czasie burz do 20 mm na północnym wschodzie. Lokalnie krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14 st. w obszarach podgórskich do 19 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, jedynie na południowym wschodzie, na ogół południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, późnym popołudniem możliwe burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna około 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Nad ranem silne zamglenia, lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Możliwy przelotny deszcz oraz burza, szczególnie początkowo. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Mazowsze. Pogoda na 17 sierpnia 2020 r. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Polska to nie tylko Tatry, Mazury i Bałtyk. "Jest dużo takich miejsc, gdzie jest pięknie i egzotycznie"

1 września już za chwilę. Wirusolog o powrocie dzieci do szkół: "To nie jest dobry moment"

Ratownicy medyczni zaatakowani na weselu. Jaka kara grozi sprawcom?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości