Newsy

W poniedziałek miejscami przejaśnienia

Newsy

x-news

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 7, 8 st. C na południowym wschodzie i wschodzie do 12 st. C na zachodzie i południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na obszarach podgórskich porywisty

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz wschodnia będą pod wpływem wyżów z centrami nad Rosją, Bałkanami oraz Półwyspem Iberyjskim. Pozostały obszar kontynentu pozostanie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Atlantykiem oraz układami frontów atmosferycznych. Pogodę w Polsce kształtować będzie przemieszczająca się z zachodu na wschód zatoka niżowa z frontem okluzji związana z niżem znad Morza Norweskiego. Napływać będzie polarna morska masa powietrza, przed frontem ciepła, za frontem chłodna.

Pogoda w poniedziałek

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie we wschodniej połowie kraju. Przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady deszczu, na krańcach wschodnich bez opadów. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m.

Temperatura maksymalna od 7, 8 st. C na południowym wschodzie i wschodzie do 12 st. C na zachodzie i południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 6 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na obszarach podgórskich porywisty, południowo-zachodni i południowy. W górach porywy do 70 km/h.

Pogoda z poniedziałku na wtorek

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 4 do 8 st. C, nad morzem do 9 st. C, na obszarach podgórskich od 2 do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na szczytach Sudetów wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Pod wieczór słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 9 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, z kierunków południowych. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 6 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości