Newsy

Pogoda na poniedziałek: może się chmurzyć, ale nie powinno padać

Newsy


Na poniedziałek, 15 czerwca, synoptycy zapowiadają dobrą pogodę we wszystkich regionach. Najwyższa temperatura jest prognozowana w Zielonej Górze, a najniższa w Suwałkach.

Jak informuje IMGW, wpływ wyżów zaznacza się na południowym zachodzie oraz północno-zachodnich i północno-wschodnich krańcach Europy. Reszta kontynentu pozostaje w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Pogoda na poniedziałek, 15 czerwca 2020 r.

Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Bałkanami i Morzem Czarnym, płytki ośrodek niżowy obecny jest również nad Bałtykiem. Nad Karpatami utrzymuje się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Prawie cały kraj znajduje się w suchym i nieco chłodniejszym powietrzu polarnym morskim, tylko w strefie frontu jest ono cieplejsze i bardziej wilgotne.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Miejscami, głównie na wybrzeżu i południowym wschodzie, wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu, w Bieszczadach możliwe burze. Opady na ogół niewielkie, jedynie w rejonie Karpat do 15 mm. Temperatura od 18 st., 19 st. na Suwalszczyźnie i Mazurach do 24 st. na Śląsku i w Małopolsce, nad morzem od 16 st. w Helu do 20 st. w Świnoujściu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy na północy i południowym wschodzie zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze umiarkowane lub małe. Na Pomorzu, Kujawach, Warmii i w Wielkopolsce gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st., 10 st. lokalnie na północy i w kotlinach sudeckich do 15 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 15 czerwca

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego.

Zobacz też:

Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce. W tych miejscach aktywnie spędzisz wakacje z całą rodziną

Właściciel baru rozdaje jedzenie bezrobotnym: "Moja rodzina też była kiedyś biedna"

Ślub podczas epidemii. Czy można odwołać wesele?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości