Newsy

Pogoda w czwartek: duże zachmurzenie i opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Newsy

Pogoda w piątek 8 stycznia nie będzie nas rozpieszczać. W całym kraju zachmurzenie duże, jedyne przejaśnienia na południu. Temperatura od -1 stopnia C na północnym wschodzie do 2 stopni C nad morzem. Uwaga na lokalne mgły ograniczające widoczność do 300 metrów.

Prognoza pogody na 8 stycznia

Jak informuje IMGW, półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie, Półwysep Bałkański oraz krańce północno-wschodnie Europy będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia, z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Bałtykiem i Białorusią. Na północy kraju zaznaczać się będzie obecność frontu okluzji. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie będzie rosło

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i powoli będzie rosło.

Zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, zwłaszcza w północnej połowie kraju i na zachodzie. Lokalnie mgły, zwłaszcza przed południem i wieczorem, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1stopnia C na północnym wschodzie do 2 stopni C nad morzem; w obszarach podgórskich od -3 stopni C do -1 stopnia C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

tvnmeteo.pl/x-news

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Simple Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości