Newsy

Pogoda na piątek: upalnie, miejscami burzowo

Newsy

Aktualizacja:

W piątek po południu od Lubelszczyzny aż po centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze z opadami. W pozostałej części Polski będzie słonecznie.

Pogoda na piątek 7 sierpnia

Jak informuje IMGW nad Europą dominować będą wyże, jedynie Wyspy Brytyjskie oraz południowo-wschodnia część kontynentu będą w zasięgu niżów. Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Łotwy. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia polarnego.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami duże. W pasie od Pomorza, przez centrum kraju po Lubelszczyznę i północną część Śląska, Małopolski oraz Podkarpacia wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie także grad. Przelotne opady deszczu możliwe są także w Sudetach. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C do 31 st. C, nieco chłodniej nad morzem, na Suwalszczyźnie oraz w obszarach podgórskich Karpat, od 24 st. C do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. (PAP)

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie miejscami duże. Od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę i Łódzkie po Lubelszczyznę, w pierwszej połowie nocy wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie zanikające burze. Temperatura minimalna od 14 st. C na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich, 18 st. C w centrum, do 20 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek 7 sierpnia

W piątek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 19°C. Wiatr słaby, przeważnie wschodni. W sobotę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 31 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na sobotę 8 sierpnia

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami duże. Od Pomorza po Śląsk wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze oraz grad. Przelotne opady deszczu możliwe są także na południowym wschodzie oraz krańcach północno-wschodnich kraju. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C, 26 st. C miejscami nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat, 30 st. C w centrum, do 32 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także:

Kiedy powrót do szkół? Minister edukacji podał termin

Koszmarny wypadek podczas Tour de Pologne. Holenderski kolarz jest w stanie ciężkim

Wesele bez dziadków? Są nowe wytyczne

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości