Newsy

Pogoda na piątek: parasole przydadzą się w kilku regionach

Newsy

Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu w wielu regionach. Mocniej popada na zachodzie i na południu kraju. Nie będzie padać na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Na termometrach od 9 stopni C w Suwałkach do 12 we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy prawie w całości będzie nadal znajdować się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami położonymi nad Atlantykiem, u południowego wybrzeża Islandii, nad Nową Ziemią oraz nad Zatoką Ryską. Nad północną częścią Półwyspu Skandynawskiego oraz nad Morzem Norweskim rozbuduje się słaby wyż. Południowa połowa Europy znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie od Niziny Wschodnioeuropejskiej po Półwysep Azji Mniejszej rozciągać się będzie obszar obniżonego ciśnienia z płytkimi niżami i układem frontów atmosferycznych.

Pogoda na piątek, 30 października 2020 r.

Polska znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, pogodę kształtować będzie zbliżający się od zachodu ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie masa powietrza polarnego morskiego, za frontem cieplejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

Zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Stopniowo przemieszczająca się z zachodu na wschód kraju strefa opadów deszczu, na zachodzie i południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Suma opadów na zachodzie od 10 mm do 15 mm, na Dolnym Śląsku do 18 mm. W Tatrach i Beskidach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano na północnym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura maksymalna od 9 st. C na wschodzie do 12 st. C, 13 st. C na zachodzie, na Podhalu około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 30 października 2020 r.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni, pod wieczór południowy.

Zobacz też:

Kary za strajk kobiet? Wytyczne Prokuratura Krajowego

Martyna Wojciechowska pragnęła być mężczyzną? "Byłam przekonana, że chłopcy mogą wszystko, a dziewczynki mniej"

Zdalne nauczanie w żłobku. Czy rodzicom należy się zasiłek?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości