Newsy

Pogoda w piątek: aura raczej jesienna

Newsy

Jaka będzie pogoda w piątek, 27 sierpnia 2021 r. Synoptycy przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 2 do 19 st. C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny.

Prognoza pogody na piątek, 27.8.2021 r.

Jak podaje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Morzem Białym. Pozostały obszar kontynentu, w tym również Polska, będzie w zasięgu płytkich niżów z układami frontów atmosferycznych. Do Polski nadal napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek, 27.8.2021 r.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, na wschodzie oraz w Karpatach miejscami do 20 mm. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna przeważnie od 16 do 19 st. C, w obszarach podgórskich od 14 do 16 st. C, wysoko w Tatrach około 2 st. C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny. Podczas burz porywy wiatru około 65 km/h.

Pogoda w piątek, Warszawa, 27.8.2021 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, po południu możliwa słaba burza. Suma opadów do około 10-15 mm. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby zmienny, jedynie w czasie burzy w porywach do 65 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie stabilne.

Zobacz także:

Prywatny samolot sprowadzi do Wielkiej Brytanii zwierzęta ze schroniska w Kabulu

Co przyniesie jesień w TTV? Na antenę wracają "Królowe życia" i "Down the road". Są też nowości

Kiedy będzie ciepło? Czy lato jeszcze wróci?

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości