Newsy

Pogoda na piątek: nadal ciepło

Newsy

Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu na północy kraju. Na termometrach od 14 stopni C w Suwałkach do 18 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą rozległe niże znad północy kontynentu. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Skandynawią, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad krańce północne napłynie powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na piątek, 23 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie, północy i w centrum kraju przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C. W rejonach podgórskich Karpat miejscami około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami dość silny, lokalnie na południu kraju oraz na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, miejscami na południu większe przejaśnienia. W południowej połowie kraju miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tu prognozowana suma opadów do 20 mm. Lokalnie na Ziemi Lubuskiej możliwe burze. Na zachodnim Pomorzu możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Pogoda w Warszawie w piątek, 23 października 2020 r.

Temperatura minimalna od 7 st. C na północnym wschodzie do 12 st. C na zachodzie, chłodniej na Podhalu około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie na południu kraju porywisty, przeważnie południowo-zachodni, na północnym zachodzie zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. W Bieszczadach porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, chwilami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

Zobacz też:

Wychowanie bez krzyku i kar? Pedagog: "Jesteśmy tylko ludźmi albo aż ludźmi"

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski "zrywają z tradycją" i pokazują zdjęcia z podróży... przedślubnej

Nastoletnia tancerka wie, czym jest poświęcenie dla pasji. "To jest krew, pot i łzy"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości