Newsy

Pogoda na piątek. Przelotne opady deszczu w niektórych regionach

Newsy

Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu na północy i północnym wschodzie i zachodzie kraju. Na termometrach od 20 stopni C w Suwałkach do 25 stopni C w Rzeszowie.

Jak informuje IMGW Europa północna oraz wschodnia część kontynentu są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką oraz Wschodnim Atlantykiem wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Północna i centralna Polska jest pod wpływem niżu znad Zatoki Botnickiej, na północy zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Na południu kraju pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu i zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek, 20 sierpnia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, głównie na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. do 16 st., w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, za wyjątkiem południowego wschodu Polski. Od Kujaw i Mazowsza po Dolny Śląsk i Opolszczyznę po południu także burze z opadem do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy do 24 st., 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 20 sierpnia 2021 r.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu, a pod wieczór także burze. Prognozowana suma opadów w trakcie ewentualnych burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości