Newsy

Pogoda na piątek: pogodny poranek, w ciągu dnia opady deszczu, burze i grad

Newsy


Synoptycy zapowiadają na piątek zmienną pogodę. Poranek słoneczny, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia, przelotne deszcze i burze. Na termometrach od 21 stopni C w Szczecinie do 25 stopni C w Suwałkach.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i centralna będą pod wpływem klina wyżu nad Atlantyku. Nad resztą Europy przeważać będą niże. Przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie północne i wschodnie krańce Polski będą w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego. Będziemy w umiarkowanie ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na piątek, 17 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Wysokość opadów deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C, nieco chłodniej od 17 st. C do 19 st. C na południu i południowym wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane, na południu duże. Przelotne opady deszczu i zanikające burze. Na krańcach południowych miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na południu opady umiarkowane do 20 mm. Temperatura minimalna 12 st. C do 15 st. C, chłodniej w kotlinach górskich od 9 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywisty.

Pogoda w Warszawie w piątek, 17 lipca 2020 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże . Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 12 mm. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Zobacz też:

Bon turystyczny rozszerzony. Sprawdź, czy przysługuje także tobie

Instagram kontra rzeczywistość. Influencerka rozprawia się z perfekcją kreowaną w mediach społecznościowych

Na świecie jest więcej ludzi mających dostęp do telefonu komórkowego niż do toalety

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości