Newsy

Pogoda na piątek: niektóre rejony kraju bez opadów deszczu

Newsy


Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu głównie na południu Polski oraz w rejonach południowo-wschodnich kraju. Na termometrach od 8 stopni C w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie do 12 stopni C w Gdańsku i Szczecinie.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowa znajdzie się w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji oraz związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego, na którym dodatkowo utworzą się płytkie ośrodki niżowe. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Islandią. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z płytkim niżem znad Bałkanów, tylko krańce północne i zachodnie kraju znajdą się w zasięgu klina wyżowego znad Islandii. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na piątek, 16 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Okresami opady deszczu, na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w szczytowych partiach gór śniegu. Na południu Podkarpacia prognozowana suma opadów około 15 mm. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 7 st. C na wschodzie i południu do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim i wybrzeżu, w dolinach górskich od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W górach porywy do 60 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy i zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie i południu, opady deszczu. W rejonach podgórskich deszcz ze śniegiem i śnieg, a w szczytowych partiach gór śnieg. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Gdzieniegdzie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 0 st. C na Podhalu i 1 st. C na wschodzie Pomorza i Mazurach do 7 st. C na Podkarpaciu i 8 st. C nad morzem, lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Pogoda w Warszawie w piątek, 16 października 2020 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz też:

Stereotypy o samotnych mamach. Czy kobiecie z dzieckiem trudniej znaleźć partnera?

Katarzyna Figura ma piękne córki. Jak wyglądają Koko i Kaszmir?

Rakotwórczy "czarny węgiel" w moczu dzieci w Rybnika. "Wyniki okazały się szokujące"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości