Newsy

Pogoda na niedzielę: burze i opady deszczu

Newsy

W niedzielę będzie pochmurno, synoptycy zapowiadają opadu deszczu w całym kraju. W południowo zachodniej części Polski mogą wystąpić także burze. Na termometrach od 18 stopni C w Suwałkach do 20 stopni C w Rzeszowie.

Jak informuje IMGW, wyże nadal dominują nad północną i północno-zachodnią częścią Europy, reszta kontynentu znajduje się w zasięgu niżów. Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, a na północnym wschodzie zaznaczy się płytki ośrodek niżowy przemieszczający się znad Ukrainy nad Litwę. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w centrum i na północy kraju. Początkowo przelotne opady deszczu. Opady deszczu ponownie pojawią się w drugiej połowie nocy na południowym wschodzie, a prognozowana tam suma opadów do 15 mm, w Bieszczadach do 30 mm. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Gdzieniegdzie, głównie w północnej połowie kraju, utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 14 st., cieplej miejscami na wybrzeżu około 15 st. Najchłodniej będzie w kotlinach Sudeckich około 7 st. Wiatr słaby, zmienny, na południowym wschodzie powieje z północnego wschodu.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu oraz lokalne burze. Na południu i wschodzie gdzieniegdzie opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów miejscami na południu, wschodzie i w czasie burz do 15 mm. Rano na północy kraju lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 14 st., 16 st. na wschodzie do 18 st., 21 st. na przeważającym obszarze. Chłodniej w obszarach podgórskich Karpat około 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu lokalnie w porywach około 55 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem przelotne opady deszczu. Silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, północno-wschodni.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości