Newsy

Pogoda na niedzielę: przymrozek na wschodzie

Newsy

Aktualizacja:

Synoptycy na niedzielę zapowiadają opady śniegu w centrum i na wschodzie kraju, deszczu na Pomorzu zachodnim i deszczu ze śniegiem na Dolnym Śląsku. Na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 6 w Szczecinie.

Jak informuje IMGW, Europa znajduje się pod wpływem licznych niżów z frontami atmosferycznymi. Tylko nad północno-zachodnią Rosją i Skandynawią pogodę kształtuje wyż. Polska jest w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko na północnym wschodzie zaznacza się jeszcze wpływ niżu z pogranicza Łotwy i Litwy. Na południu kraju pozostaje strefa chłodnego frontu atmosferycznego, związana z tym niżem. Z północnego wschodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w niedzielę, 29 listopada 2020 r.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W niedzielę zachmurzenie duże, na południu miejscami całkowite. Okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm oraz w Karpatach o 7 cm. Temperatura maksymalna od 0 do 5 st., na wybrzeżu lokalnie 6 st., a w rejonach podgórskich Karpat około -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Tatrach początkowo porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 29 listopada 2020 r.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Nawierzchnie dróg i chodników miejscami śliskie. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Opady i temperatura na Mazowszu w niedzielę, 29 listopada 2020 r. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Ania Wendzikowska i pole dance. Jak gwiazdy dbają o zdrowie, gdy siłownie są zamknięte?

Marcin Tyszka pokazuje piękną i seksowną mamę. Ma 81 lat i figurę nastolatki!

Skuteczność walki z koronawirusem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. "Grożą duże kary, bądź możliwość wydalenia z kraju"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości