Newsy

Pogoda na niedzielę: wracają burze

Newsy

Na niedzielę synoptycy zapowiadają deszcz i burze na południowym zachodzie kraju. Niewielkie opady zapowiadane są także na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 22 stopni C w Suwałkach do 28 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa Wschodnia i częściowo Północna będą w zasięgu niżów. Pozostała część kontynentu znajdować się będzie pod wpływem wyżów.

Pogoda w niedzielę, 22 sierpnia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosnąć.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie okresami duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8 st. C, 10 st. C miejscami na północy i obszarach podgórskich do 15 st. C nad morzem i 16 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, zmienny, tylko na zachodzie południowy i południowo-wschodni.

W niedzielę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze początkowo zachmurzenie małe, w trakcie dnia od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, szczególnie na południowym zachodzie. W trakcie burz prognozowana suma opadów od 10 mm do 20 mm. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 22 st. C na północy i obszarach podgórskich, około 24 st. C w centrum do 28 st. C na południowym zachodzie.

Chłodniej tylko nad morzem, około 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, w centrum i na północnym wschodzie zmienny, wschodni lub z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 22 sierpnia 2021 r.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości