Newsy

Pogoda w niedzielę: temperatury spadną poniżej 30 st. C. Wciąż będzie burzowo?

Newsy

Do Polski napływają chłodniejsze masy powietrza, ale wciąż będzie ciepło. W niedzielę temperatura od 24 st. C do 26 st. C. W zbliżających się dniach odpoczniemy nieco od silnych wyładowań atmosferycznych, nie zabraknie ich jednak w niektórych regionach kraju. Jaka będzie pogoda w niedzielę, 18 lipca 2021 roku?

IMGW informuje, że nad zachodnią Europą dominuje wyż znad Irlandii, na wschodzie płytkie niże. Polska znajduje się pomiędzy niżem z rejonu Ukrainy a klinem wyżu znad Irlandii. Od Lubelszczyzny po Pomorze rozciąga się strefa zbieżności. Wciąż zalega gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda w niedzielę, 18.07.2021 r.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami, zwłaszcza na północnym zachodzie. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i ulewnym deszczem. Suma opadów w czasie burz do 30 mm, a na północnym wschodzie początkowo lokalnie w wyniku kumulacji do około 60 mm. Nad ranem lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 16 st. C na zachodzie do 21 st. C na wschodzie; w obszarach podgórskich od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, na ogół północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru początkowo do 90 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. We wschodniej połowie kraju i na południu przelotne opady deszczu i burze. Najgwałtowniejsze burze na krańcach wschodnich i tam możliwy grad i opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na zachodzie, około 26 st. C w centrum, do 31 st. C na wschodzie; w obszarach podgórskich i nad morzem od 20 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W czasie burz, zwłaszcza na wschodzie, porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie - niedziela, 18.07.2021 r.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna około 20 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna około 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości