Newsy

Pogoda na niedzielę: na termometrach nawet 15 stopni C

Newsy


Na niedzielę synoptycy przewidują przejaśnienia i słońce na południu kraju. Na termometrach od 8 stopni C w Suwałkach do 15 stopni C w Szczecinie.

Jak informuje IMGW południowa i wschodnia Europa jest w zasięgu wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego układu niżowego z licznymi ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Norweskim. Pogodę w Polsce kształtuje zatoka niskiego ciśnienia, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Napływa dość ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na niedzielę, 15 listopada 2020 r.

W niedzielę na północnym wschodzie i na krańcach południowo-wschodnich początkowo zachmurzenie duże i okresami słabe opady mżawki, po południe możliwe większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na krańcach południowo-zachodnich także z rozpogodzeniami i bez opadów. W kotlinach górskich przed południem mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na północnym wschodzie i na Podhalu, około 12 st. na przeważającym obszarze do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu okresami porywisty, południowy.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 15 listopada 2020 r.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Zobacz też:

Wigilia w listopadzie? W programie "MasterChef" wszystko jest możliwe

Noteć wysycha na naszych oczach. "Niewykluczone, że za 20 lat większość rzek w Polsce będzie właśnie tak wyglądać"

Katarzyna Bonda o nowym serialu. "Tyle lat ta adaptacja nie wychodziła przez to, że moje książki są grube i wielowątkowe"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości